PradžiaGarso kolonėlės
AUSINĖS

Garso kolonėlės

Kas yra garso kolonėlės?

Garso kolonėlė yra įrenginys skirtas garso atkūrimui, kurį sudaro mažiausiai vienas garsiakalbis, įmontuotas į korpusą. Pas mus parduodamos kokybikos garso kolonėlės yra aukštesnio Hi-Fi lygio ir yra skirtstomos į tipus: Grindinio tipo garso kolonėlės - tos kurios yra statomos ant grindų ir dažniausiai būna šiek tiek didesniu korpusu.

Lentyninio tipo garso  kolonėlės įprastai yra mažesnio korpuso ir dažniausiai statomos ant lentynos, ant komodos, arba specialių kolonėlių stovų.

Centrinės, galinės efektinės bei žemūjų dažnių garso kolonėlės yra skirtos atkurti namų kino teatro sistemos, daugiakanalių įrašų efektus.

Įmontuojamos kolonėlės į lubas skirtos antros zonos įgarsinimui (tualetui, voniai, koridoriui ar pan.) Taip pat dažnai naudojamos kaip galinės namų kino teatro kolonėlės.

Lauko kolonėlės ypatingos tuo kad jas galima naudoti įvairaus klimato sąlygomis. Jos būna atsparios tiesioginiam kontaktui su vandeniu, taip pat atsparios dideliam šalčiui bei karčiui. Dažniausiai komplektuojamos su universaliais didelio kampo kolonėlių laikikliais.

 

 

Garso kolonėlės taip pat skirstomos ir pagal garsiakalbių tipą (elektrodinaminė, elektrostatinė ar kt.), pagal dažnį (plačiajuostė, žemadažnė, aukštadažnė), pagal korpuso sandarą (uždaro, atviro tipo, fazoinvertorinė / paprasta).

Pagrindiniai akustines sistemas apibrėžiantys parametrai yra jų tipas, varža, galia bei atkuriamų dažnių juosta.

Varža dažniausiai būna 4 Ω (omų), 8 Ω, ar kita.

Galią gamintojai deklaruoja labai įvariai, prie skirtingų matavimo sąlygų. Kartais pateikiama nominali arba pikinė.

Jautrumas yra akustinės sistemos savybė atkurti skirtingo garsumo lygį, esant tai pačiai įeinančiajai srovei. Matuojama decibelais (dB)

Atkuriamų dažnių juosta tai gebėjimas atkurti garso bangų spektrą nuo žemiausio iki aukščiausio dažnio. Matuojama hercais (Hz), dažnai pateikiama su nukrypimu.

Audio guru salonas prekiauja - DALI, BOWERS & WILKINS, WHARFEDALE, TRIANGLE, MONITOR AUDIO, JBL,  bei kitų geriausių garso kolonėlių gamintojų produkcija.

Jeigu kažko neradote mūsų asortimente ar turite klausimų, būtinai mums parašykite elektroniniu paštu - info@audioguru.lt arba paskabinkite Tel.: +370 6161 4440

 

Hi-Fi garsas - kokybės ženklas. Gana dažnai plataus vartojimo elektronikos prietaisų gamintojos šiuo kokybės ženklu naudojasi nepelnytai. Naujos skaitmeninės technologijos sudarė sąlygas gaminti pigią garso atkūrimo techniką, pasižyminčią geromis pagrindinėmis charakteristikomis, tačiau ne kokybe. Pasidarė madinga perdėtai girti savo produkciją, nepaisant kokybės, iškraipant tikrovę. Pavyzdžiui, tokie duomenys, kaip garso atkūrimo galia, atkuriamųjų dažnių diapazonas, bendri harmonikos iškraipymai, signalo ir triukšmo santykis jau senokai tapo reklamos vadybos spekuliacijų dalimi tarp pigios garso ir vaizdo atkūrimo technikos gamintojų. Sugalvojami įvairūs teoriniai šių duomenų matavimo būdai, kurie vis labiau tolsta nuo realybės. Taip klaidinami vartotojai pradeda su pašaipa žiūrėti į gerokai brangesnės tikrosios „Hi-Fi" klasės atstovus. Jei skaitmeniniai garso ir vaizdo duomenys įrašyti „vienetukais" ir „nuliukais", tai koks gali būti kokybės skirtumas, kai juos „skaičiuos" skaitmeninis/analoginis keitiklis už penkis ir už penkis šimtus eurų? Vienintelis atsakymas – palyginkit patys – pažiūrėkite ir paklausykite bent kelių skirtingų gamintojų tos pačios klasės gaminių būsite labai nustebinti, kad gaminiai su tomis pačiomis techninėmis charakteristikomis gali taip skirtis. Pamatysite didžiulį skirtumą tarp to pačio gamintojo skirtingos kategorijos gaminių - vaizdo ryškumas, aiškumas, garso detalumas, muzikinė scena ir t.t. Labai dažnai techninės charaktersitikos būna matuojamos pagal skirtingas metodikas, todėl kai kurių gamintojų gaminiai būna labai gerai techniškai atrodantys popieriuje, bet realybėje nuviliantys. Todėl prieš pirkdami bet kokią Hi-Fi garso techniką būtinai paklausykite patys.

 

Turbūt sudėtingiausia nesidomėjusiam garso technika įrodyti akustinių kolonėlių kokybės reikšmę. Dalis vartotojų mano, kad kolonėlės su rimtos konstrukcijos korpusais yra atgyvenusi klasika, o siauri „plastmasiniai" stulpeliai - paskutinis mados klyksmas. Kitiems keista, kad panašiai atrodančios akustinės kolonėlės (panašūs korpusai ir garsiakalbiai, pagrindiniai techniniai duomenys) gali skirtis kaina daugiau nei keliolika kartų. Dar keisčiau, kad pigi ir gerokai brangesnė technika skirtingų gamintojų imama ir pavadinama tuo pačiu „Hi-Fi" pavadinimu. Įrodinėti remiantis tik pateiktais techniniais duomenimis ar paveiksliukais neįmanoma, jeigu norite išsirinkti tikrai gerą audio ar video techniką jums reikia lyginti. Sėsti ir klausyti kaip skamba tas pats įrašas su viena ar kita garso atkūrimo įranga.

 

Nusprendus įsigyti tikrai kokybišką stereo garso ar namų kino teatro techniką, taip pat teks nemažai paklaidžioti. Pirmiausia, norint įsigyti tinkamą garso ar vaizdo aparatūrą, reikia ne tik žinoti, iš kur, bet ir kaip rinktis. Dideliame buitinės technikos prekybos centre dažniausiai galima rasti tik pigią ar neįdomią aparatūrą. Neįdomi - tai tokia, kuri labiau skirta plataus vartojimo rinkai, su pagražintomis savybėmis, skatinančiomis greičiau apsispręsti. Tokią techniką galima palyginti su greituoju maistu ar maisto pusgaminiais, skirtais greitam sotumo jausmui pajusti, bet ne mėgavimuisi. Specializuoti garso ir vaizdo technikos salonai dažniausiai turi palyginti nedidelį asortimentą ir orientuojasi į siauresnį vartotojų būrį.

 

Specializuotuose salonuose dažnai ieškantys „tiesos" neretai yra trikdomi konsultantų, kurie ne tiek giria savo produktus, kiek peikia konkurentų. Kurdami Hi-Fi saloną  nusprendėme eiti kitu keliu.  Mes esame šios srities entuziastai ir parduodame tai kas patinka, todėl jei su jūsų pagalba rasime ką galime pasiūlyti geresnio - būsime tik dėkingi. Visa mūsų parduodama garso ir vaizdo technika yra atrinkta mūsų pačių ir daugiausia mūsų pačių importuojama, todėl mes ką parduodame renkamės ilgai ir atidžiai, stengiamės pasiūlyti kelias alternatyvas toje pačioje kainų kategorijoje su skirtingom techninėm charakteristikomis, bei atrenkame mūsų manymu vienus iš pačių geriausių variantų esančių rinkoje. Hi-Fi technikos pasaulis yra labai platus ir galime jums padėti renkantis, bet galutinį sperndimą jūs turėsite padaryti patys.

Populiariausios prekės kategorijoje

Prekių krepšelis
Peržiūrėti savo prekių krepšelį.
Vartotojo zona
PRISIJUNKITE PRIE MŪSŲ

             

KAIP MUS SURASTI

KODĖL VERTA PIRKTI PAS MUS?

    

            DIDELIS ASORTIMENTAS

            DEMONSTRUOJAMOS PREKĖS

            ORIGINALI PRODUKCIJA

             AUTORIZUOTI DILERIAI

 
Visos teisės saugomos. © 2020 UAB "Audio guru". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Audio guru" sutikimą. Sprendimas:Dpak Dizainas:Tavotinklapis.lt